İyon Değiştirici Reçineler

İyon Değiştirici Reçineler

Çeşitlilikler ve kullanım alanları hakkında bilgiler
Reçine Çeşitlerine göre kullanım alanları

 

• Anyonik Reçineler
• Katyonik Reçineler
• Mix-Bed Reçineler

 

Su yumuşatma ve deiyonize sistemlerinde sudaki iyonları almak maksadı ile kullanılır.

• Endüstriyel katyonik su yumuşatma reçinesi
• İçme suyu uygulamaları için Food Grade reçine
• Demineralizasyon sistemleri için anyonik ve katyonik reçine
• Mixed Bed reçine

İyon değiştirici reçine, suda istenmeyen anyon ve katyonların giderilmesi için kullanılır. Katyonlar hidrojen ve sodyum ile, anyonlar hidroksit iyonları ile yer değiştirir. Pozitif iyonları değiştiren iyon değiştirme reçineleri katyonik, negatif iyonları değiştiren iyon değiştirme reçineleri anyonik reçine olarak isimlendirilir.

Su saflaştırma sistemlerinde, Katyon (Bir eriyikte bulunan pozitif yüklü iyon) giderme ve Anyon (Bir eriyikte bulunan negatif yüklü iyon) giderme reçineleri kullanılır. Katyon giderme reçineleri, kalsiyum, magnezyum, sodyum gibi katyonlar karşılığında hidrojen (H-)açığa çıkarır. Anyon giderme reçineleri, klor, sülfat, biokarbonat gibi anyonları hidroksit (OH-) iyonlarına dönüştürür. H- ve OH- birleşerek H2O  oluşturur.

Reçinelerin kapasiteleri sınırlıdır ve tükendiklerinde değiştirilmeleri gerekir.

Ürünlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz bizleri arayabilirsiniz.Nerede ve ne şekilde kullanılacak sorusuna sizlere daha iyi yardımcı olmak için aklınıza takın tüm soruları bizlere sorabilirsiniz.

Reçineler çeşitli alanlarda kullanılan ürünlerdir.İçme sularında kullanımı oldukça fazladır.İyon değiştirici reçinelerden sizde kullanmak istiyorsanız bizlere ulaşıp fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Anyonik, Katyonik ve Mixed Bed Reçine çeşitlerimizle ilgili daha ayrıntılı bilgi almak için 0212 485 88 15 numaralı telefondan bizi arayabilirsiniz.

Etiketler; İyon Değiştirici Reçineler, Anyonik Reçineler, Katyonik Reçineler, MixBed Reçineler, Su Yumuşatma Reçinesi

Ürünlerimizi incelemek isterseniz  bu sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

ÜRÜNLER
Teknik Destek ve Hizmetlerimiz