Havuz bakımında hangi kimyasallar kullanılır?

Havuz bakımında hangi kimyasallar kullanılır?

Havuzlarda kullanılan başlıca kimyasalları ele alalım.Fakat ilk önce neden havuz bakımı için havuz kimyasalları kullanmalıyız onu bilmemiz gerekmektedir.Havuzlarımızın daha berrak ve sağlıklı olması için bilinçli bir şekilde havuz kimyasalları kullanmalıyız.Dış etkenlerden dolayı havuz suyunun bozulması anlamına gelecek bir çok sebeb vardır.Suyumuzu bunlardan arındırmak ve devamlı canlı tutmak için kimyasallar kullanmaktayız.

Dezenfektanlar grubu olarak bilinen Tablet Klor, Toz klor, Sıvı Klor bu ürünler sudaki zararlı organizmalara karşı kullanılan kimyasallardır.Genel olarak yüzme havuzu, jakuzi, içme ve kullanma sularında, bakteri, virüs, mantar, yosun ve mikroorganizmalarla, inorganik kirliliğin bertaraf edilmesi için kullanılır.Suyun temiz, berrak ve hijyenik kalmasını sağlar.

Çöktürücü, Topaklayıcı ürünü Sudaki kolloidal kirliliğin ve yüzen partiküllerin dibe çökmesi ve/veya filtrelerde tutulmasını bu sayede suyun berrak ve temiz kalmasını sağlar.

PH Ayarlayıcılar olarak adlandırılan ürünlerimiz toz ve sıvı olarak iki gruptur.Havuz suyunun pH değerini düşürmek veya yükseltmek için kullanılan ürünlerdir.

Yosun Önleyiciler, mevcut yosunu yok etmenin yanı sıra yosun oluşumunu önleyerek havuz suyunun sağlıklı duruma gelmesini ve temiz görünmesini sağlar.Klor kullanımını etkin hale getirerek tüketimini optimize eder.Ayak havuzları için de etkin bir dezenfektandır.

Polimerik Yapıda, Köpürmeyen Yosun Önleyici ve Dezenfektan ürünü ise mevcut yosunu yok eder, yosun oluşumunu önler ve havuz suyunu berraklaştırır.Köpük oluşturmadan suyu dezenfekte eder ve temiz görünmesini sağlar.Klor kullanımını etkin hale getirerek tüketimini optimize eder.

Yardımcı Havuz Kimyasallarımız; Sertlik Stabilizatörü ve İyon Tutucu, Kış Bakım Ürünü, Toz, Filtre ve Derz Temizleyici, Sıvı, Filtre ve Derz Temizleyici, Sıvı, Yüzey Dezenfektanı ve Ayak Mantar Önleyici, ve Sıvı Havuz Yüzey Temizleyici kimyasallarda havuzlarda kullanılan yardımcı ürünlerdir.

Havuz Kimyasalları Ne işe Yaradığı hakkında bilgilendirmeleri tek başlık altında toplamaya çalıştık.Aklınıza takılan sorular için bizimle irtibata geçebilir bilgi alabilirsiniz.